Innowacja pedagogiczna MultiDeutsch w Gimnazjum nr 5

Od roku szkolnego 2012/2013 wszyscy, których interesuje ciekawa i efektywna nauka języka obcego mogą zostać uczniami Gimnazjum nr 5 w Bytomiu. Nasza szkoła oferuje podjęcie nauki w klasie objętej innowacją pedagogiczną „MultiDeutsch”. Klasa z poszerzonym programem nauczania języka niemieckiego funkcjonować będzie na podstawie trzyletniego, autorskiego programu nauczania języka niemieckiego, który w ostatnim roku nauki umożliwi uzyskanie międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka na poziomie B1- Zertifikat Deutsch für Jugendliche.

„MultiDeutsch”, prowadzony pod patronatem największego na świecie instytutu języka niemieckiego Goethe Institut, to nauka języka z wielu źródeł:

• podręcznik
  • program komputerowy redaktion-D
  • tablica interaktywna
  • platforma edukacyjna
  • udział w wydarzeniach kulturalnych dotyczących kultury niemieckiej
  • wyjazdy zagraniczne
  • praca z Europejskim Portfolio Językowym
  • adaptacyjny obóz językowy dla uczniów Gimnazjum nr 5 w Bytomiu (początek września każdego roku szkolnego)

Osoby pragnące szerzej zapoznać się z ofertą klasy „MultiDeutsch” proszone są o kontakt bezpośredni lub telefoniczny z panią Zuzanną Kłosińską (tel. szkolny: 32 282 13 98) multideutsch@gmail.com.

Nasz projekt zainteresował już media - zobaczcie sami co piszą o nas w gazetach »»»