• Beata Krzyszczyk z nagrodą w XIV Pikniku Malarskim...

15 października 2019 r.

W galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach prezentowana jest wystawa ukazująca panoramę plenerowych dokonań z pikniku malarskiego „Sielskie Klimaty” 2019. Na wystawie poplenerowej w galerii zaprezentowano 446 prac z ponad 1200 obrazów, które wzięły udział w konkursie. Przeglądu dorobku plastycznego dokonało jury w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Kuraj (UŚ Katowice), dr hab. Monika Starowicz (ASP Katowice), mgr Joanna Skorupska-Badura (Muzeum GPE w Chorzowie).
    Prace najmłodszych uczestników, czyli przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zachwycają kolorystyczną intuicją autorów. Zaskakują pomysłami kompozycyjnymi, urzekają bajkowym klimatem i spontanicznością. Uczniowie szkół średnich oraz studenci, łączą intuicyjne działania z bardziej świadomym przedstawieniem krajobrazu. Widać duże zróżnicowanie wrażliwości i umiejętności.

Miło nam poinformować, iż w tak prestiżowym konkursie nasza uczennica Beata Krzyszczyk z kl. 8 B otrzymała wyróżnienie, a dodatkowo obrazy siedmiorga uczniów zakwalifikowały się do wystawy poplenerowej: Wiktorii Iwankowskiej, Marysi Glasder, Oliwii Buczek, Jakuba Kosińskiego i Szymona Gryncewicza (kl. 6B), Oskara Majerowskiego (kl. 7B) oraz Oliwii Bąk (kl. 8B). Gratulujemy naszym uczniom sukcesu plastycznego i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. /Joanna Born-Pilsyk/