• Warsztaty Teatralne...

3 października 2019 r.

W ramach organizowanej przez Metis kampanii społecznej „Autyzm od Z jak zrozum do A jak akceptuj” we wtorek 22 października nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zagrać w przedstawieniu teatralnym wraz z prawdziwymi aktorami! Przedstawienie było specjalnie stworzone dla uczniów ze spektrum autyzmu przez zespół angielskich aktorów, pod przewodnictwem Kelly Hunter, twórczynię The HunterHeartbeat Method. Uczniowie w większości aktywnie wzięli udział w warsztatach i wspólnie z aktorami (którzy na potrzeby pracy z polskimi dziećmi, nauczyli się naszego języka) stworzyli spektakl w rytmie bicia serca, z elementami tańca, śpiewu i pantomimy. Przedstawienie zostało sfilmowane i mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy Państwo będą mogli podziwiać naszych uczniów na scenie.
    Wszystkim zainteresowanym polecamy również artykuł o naszej szkole, autorstwa p. Iwony Wandy Grygiel oraz p. Izabeli Bubalik, pod tytułem „Specjalna – niespecjalna. Wyjątkowa”, który ukazał się w materiałach edukacyjnych (cz.2) wspomnianej kampanii społecznej „Autyzm. Codzienność. Popatrz na autyzm odwrotnie - od Z jak zrozum do A jak akceptuj.” /Jadwiga Krochmalska/