Beata Krzyszczyk zwycięża w Konkursie Plastycznym "Squart"...

12 czerwca 2019 r.

W środę 12 czerwca 2019 r. w galerii SqArt w Bytomiu odbył się wernisaż oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Widok z mojego okna, Miasto, jakie widzę. Miasto, jakie chcę zobaczyć”, który współfinansowano ze środków Urzędu Miasta w Bytomiu w ramach realizacji zadania „Zwiększenie potencjału kulturalnego Bytomia oraz aktywizacja społeczności lokalnej w proces rozwoju miasta poprzez czynne i bierne uczestnictwo w przedsięwzięciach kulturalnych”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych bytomskich szkół podstawowych. Miał skłonić młodych mieszkańców miasta Bytom do przyjrzenia się jemu z większą uwagą i wrażliwością, a także pobudzić wyobraźnię i zainspirować do tworzenia oryginalnych i nowatorskich wizji przyszłości miasta.

Nasza uczennica Beata Krzyszczyk (kl. 7B) zdobyła I Nagrodę w kategorii kolaż dowolną techniką i otrzymała cenną statuetkę wykonaną przez znanego artystę Jerzego Becela, który zaprojektował m.in. Cegły – nagrody przyznawane przez Katowicką Gazetę Wyborczą.
Gratulujemy Beacie, a zainteresowanych zapraszamy do Sqart Gallery przy ulicy Wrocławskiej w Bytomiu, gdzie można zobaczyć prace laureatów konkursu, jak również osób, które zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej (Kamil Karkocha, Jakub Kulisiewicz z kl. 7A). /Joanna Born-Pilsyk/


Copyright© Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu