Nasz udział w XXII Międzynarodowym Festiwalu Rysowania...

31 maja 2019 r.

W piatek 31 maja 2019 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbył się 22 Międzynarodowy Festiwal Rysowania. Około tysiąca utalentowanych rysowników zebrało się w hali, aby wspólnie oddać się swojej pasji - rysowaniu. Festiwal objęli swym patronatem Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zadaniem uczestników festiwalu było wykonanie rysunku (w dowolnej technice i na dowolnym podłożu) z obserwacji żywego modela. Pozowało 100 osób – rysujący wybierali sobie dowolnego modela.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice z kl. III a gimnazjum: Natalia Juranek, Anna Materla, Martyna Olek, Julia Waliszewska oraz Aleksandra Misiewicz.
Dziewczyny bardzo się starały w ciągu pięciu godzin stworzyły portrety wybranego modela. Na festiwalu spotkaliśmy naszą absolwentkę Victorię Jastrzębską, która dołączyła do naszego grona i razem z nami rysowała. Victoria nie wyobrażała sobie odpuścić tak ciekawego konkursu, w którym corocznie brała udział, będąc jeszcze uczennicą naszej szkoły. Czym sprawiła ogromną radość swojej pani Joannie Born-Pilsyk, nauczycielce plastyki. Zmagania naszych uczennic, jak zwykle utrwaliło oko fotoreportera. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny. /Joanna Born-Pilsyk/