XX Śląski Festiwal z Martwą Naturą...

2 kwietnia 2019 r.

We wtorek 2 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy III a gimnazjum (Martyna Olek, Anna Materla, Natalia Juranek, Aleksandra Misiewicz oraz Wiktor Kociok) pod opieką pani Joanny Born-Pilsyk udali się do Rudy Śląskiej, celem wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym „Rysuj z nami i maluj z nami” XX Ślaskiego Festiwalu z Martwą Naturą.

Uczestnicy konkursu w określonym czasie musieli samodzielnie wykonać obraz - martwą naturę, techniką rysunku (ołówek, pastel, węgiel) z zachowaniem monochromatyczności (biel i czerń oraz odcienie szarości) lub techniką malarską (farby, pastel olejny lub suchy).
W konkursie ważny był indywidualny charakter pracy, zaangażowanie uczestników, samodzielność oraz oryginalne rozwiązania plastyczne.
Nasi uczniowie mieli możliwość konfrontacji różnych umiejętności i postaw twórczych oraz rozwijania świadomości rodzajów plastycznej wypowiedzi. Trzymamy kciuki i życzymy nagród w konkursie. /Joanna Born-Pilsyk/