Gra miejska - podium dla Gimnazjum nr 5!

21 marca 2018 r.


Jak poznawać historię regionu, to tylko z mapą w ręku! W słoneczną środę, pierwszego dnia wiosny, młodzież szkół bytomskich wraz z rówieśnikami z ukraińskiego Sambora, wzięła udział w grze miejskiej "Polaków drogi do wolności". Spotkaliśmy się na Rynku - gdzie organizatorzy rozdali 28 zespołom zadania i mapy, a następnie rozpierzchliśmy się po centrum miasta, odnajdując punkty kontrolne i rozwiązując zadania z wiedzy obejmującej zagadnienia powstań śląskich i plebiscytu. Trzeba było się też wykazać znajomością pieśni żołnierskiej, zasad udzielania pierwszej pomocy i talentem plastycznym - każdy zespół miał za zadanie stworzyć plakat.

Po ponad 3 godzinach gra zakończyła się w punkcie startu poczęstunkiem - pyszną żołnierską grochówką. Nasza radość była tym większa, że obie drużyny Gimnazjum nr 5 zdobyły podium - 1 miejsce wybiegali Szymon Kubik, Grzegorz Falkiewicz, Daniel Noskowiak i Jakub Kołodziej pod opieką p.Jadwigi Krochmalskiej, a 3 miejsce - Paulina Głodkowska, Aleksandra Sorychta, Dawid Klyszcz i Szymon Żołyński pod opieką p.Renaty Ungier, która również przygotowała uczniów do konkursu.
Bardzo dziękujemy organizatorom biegu, wśród których są Szkoła Podstawowa nr 51, Dom Polski w Samborze, Służba Więzienna oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Rodzina Polonijna", za świetną lekcję historii i atrakcyjne nagrody, w tym gry planszowe dla szkoły.
/Jagoda Krochmalska, Renata Ungier/
Copyright© Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu