Projekt szkolny "Wielkanocny Stół"...

26-28 marca 2018 r.

Projekt szkolny „Wielkanocny Stół” jest realizowany po raz drugi w naszej szkole.
Celem jest integracja całej społeczności szkolnej i realizacja zadań na rzecz klasy i pozostałych uczestników związanych z tradycją i obrzędami wielkanocnych świąt. Projekt trwa przez 3 dni i jest podzielony na działania takie, jak: zajęcia plastyczne, kulinarne, rekolekcyjne oraz gry i zabawy.
W poniedziałek uczniowie szkoły podstawowej wykonywali pisanki i świątecznego zająca. Gimnazjaliści zrobili palmy wielkanocne. Prace zostały wywieszone na drzwiach poszczególnych klas.
We wtorek każda z klas przygotowała dowolną wielkanocną potrawę, która trafiła na stół, przy którym zebrała się cała szkoła. Dzieci z klas I-IV przygotowały krótkie przedstawienie „Wielkanocny Kosz”. Po czym ksiądz Łukasz opowiedział o wadze świąt. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne. Na koniec mogliśmy smakować potrawy i rozmawiać, a w szczególności doświadczać wyjątkowej chwili.
W środę uczestniczyliśmy w rekolekcjach w kościele. Po nich, na terenie szkoły szukaliśmy zająca, graliśmy i bawiliśmy się wspólnie. Były to 3 dni, gdzie budowaliśmy atmosferę przedświąteczną ucząc się i bawiąc się jednocześnie. /Małgorzata Maniakowska/


Copyright© Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu