Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego...

21 lutego 2018 r.

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ma on na celu uświadomienie społeczeństwom, jak ważna jest dbałość o piękno i troska o przetrwanie mowy przodków.
Uczniowie w przygotowanej na tę okazję sali gier i zabaw zmagali się z licznymi wyzwaniami natury językowej. Na chwilę stali się budowniczymi słów, poszukiwaczami zaginionych liter oraz tropicielami ukrytych znaczeń. Dzieci - dopingowane przez swoich nauczycieli - konkurowały ze sobą z wielkim entuzjazmem, także w ramach konkursu "Czytam na szóstkę". Młodzież gimnazjalna odbyła relaksujące spotkanie z literaturą... za pośrednictwem metody SITA.
Nie straszne już nam szarady, palindromy i różne łamańce językowe!
Przednią zabawę dla małych i dużych przygotowały nauczycielki języka polskiego. /Katarzyna Krzymińska, Ewa Milne/


W środę obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Pośród wielu atrakcji, w których udział wzięli nasi uczniowie, było także Święto Czytania. Klasy młodsze szkoły podstawowej zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie uczennica klasy III gimnazjum, Wiktoria Nowak, czytała uczniom "Bajkę o smoku Kruszynce, który wszystko wiedział najlepiej" Małgorzaty Strzałkowskiej, a następnie pod kierunkiem nauczycieli, przeprowadziła zajęcia, sprawdzając stopień rozumienia tekstu oraz wraz z uczniami ilustrując baśń. W tygodniu obchodów Święta Czytania można również zapoznać się z ekspozycją, przedstawiającą sylwetkę autora "Pana Tadeusza" oraz prezentującą różne wydania tej znanej wszystkim Polakom epopei narodowej. /Jagoda Krochmalska/

Copyright© Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu