"Hej kolęda, kolęda"..

12 stycznia 2018 r.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas śpiewania kolęd i pastorałek. Uczniowie naszej szkoły nastrojowo i świątecznie wyśpiewali, a nawet przekazali gestami języka migowego piękne kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne na wojewódzkich konkursach kolęd w Bytomiu i Zabrzu.

Wiktoria Nowak z kl.III gimnazjum i Oliwia Bąk z kl.6 szkoły podstawowej wprowadziły słuchaczy w świąteczny nastrój wykonaniem kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz piosenki „Jest taki dzień” podczas Zabrzańskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Zabrzu- Rokitnicy. Marcin Broda, uczeń kl.3 szkoły podstawowej, zaprezentował kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz pastorałkę „Kolęda mojego kota”.
Wasz kolega wyróżnił się pośród innych wykonawców swoim obyciem na scenie i pięknym głosem. Marcin miał wystąpić w Zabrzu na Koncercie Finałowym 12 stycznia 2018 roku, ale z powodu choroby nie wziął udziału we wspólnym kolędowaniu w zabrzańskim kościele, co było formą nagrody. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i żałujemy, że nasz śpiewak nie mógł nas reprezentować w Rokitnicy.

Marcin spisał się „śpiewająco” również podczas VIII Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Bytomiu, gdzie po raz trzeci już znalazł się w ścisłym finale, zdobywając szczególne wyróżnienie i kryształową statuetkę anioła. I miejsce i kryształowego anioła otrzymał zespół muzyczny z Zabrza. Zwycięzcy zostali nagrodzeni również zaproszeniami dla całej rodziny na dowolny spektakl w chorzowskim teatrze. Emocji, wrażeń i radości było sporo, a te związane z wizytą w teatrze dopiero czekają na Marcina i jego bliskich. Życzymy Marcinkowi dalszych sukcesów i podziwiamy jego talent, wytrwałość i pracowitość na polu muzyki oraz skromność. Marcin nie ma wygórowanych oczekiwań, co do zwycięstw i nagród- zapytany przez swoją mamę, panią Iwonę Zając, co chciałby otrzymać za udział w konkursie, odpowiedział, że nutellę- słodki chłopak. /Elżbieta Nurek/


Copyright© Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu