Światowy Dzień Pluszowego Misia...

24 listopada 2017 r.

24 listopada 2017 roku w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym uczniowie wzięli udział w konkursach organizowanych z tej okazji. Tworzyliśmy w tym roku misie z warzyw i owoców oraz z materiałów wtórnych. Powstała dzięki temu wspaniała kolekcja misiów Recyklisiów oraz smacznych maskotek do zjedzenia, które można podziwiać jeszcze przez kilka dni w naszej szkolnej galerii. Nad bezpieczeństwem i pracą dzieci podczas tworzenia tych ostatnich czuwała pani Katarzyna Cichoń. Na lekcjach tematycznych uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach i grach misiowych, a także mogli się zrelaksować podczas pracy z kolorowankami relaksacyjnymi dla małych i dużych. Najmłodsi (klasy I-III SP) rozpoczęli ten dzień od wysłuchania fragmentów „Kubusia Puchatka”, czytanych przez panią Sonię Jarzombek – Ziemiańską.

Klasy gimnazjalne natomiast miały okazję uczestniczyć w zajęciach z serii „Spotkania z baśnią”, które prowadzone były metodą SITA przez panią Joannę Nowak-Rusocką oraz zapoznać się z historią pewnych misiów podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczennice klasy IIIb (Jagodę Żebracką, Angelikę Skrzypiec i Paulinę Siwiec).

Ponadto już od czwartku trwały zajęcia i imprezy towarzyszące:

  • Misiowa gimnastyka w sali SI – Doświadczania świata, które zorganizowały panie Ewa Baranowicz i Helena Zięba.
  • Misiowa gimnastyka języka – zajęcia prowadzone przez szkolnego logopedę panią Magdalenę Bober.
  • Misiowe zdjęcia klasowe z wychowawcą oraz wspólne zdjęcie grupowe nauczycieli z ich misiami z dzieciństwa.

Nasze święto zakończyły wybory najpiękniejszego przebrania misiowego, podczas którego kandydaci musieli odpowiedzieć na pytania jury w składzie: p. wicedyrektor Izabela Bubalik, p. Magdalena Bober i p. Monika Jerominek. Członkowie komisji mieli niezwykle trudne zadanie, gdyż stroje były przepiękne, a nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w ten konkurs. Wyłoniono aż pięć miejsc równorzędnych: Magda Gurok, Oskar Setnik, Bartosz Ziołkowski, Natalia Tomaszewska i Natalia Juranek.
Wszystkim zwycięzcom oraz pozostałym kandydatom serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności! Brawo misie!

Ten dzień zawsze wywołuje uśmiech na twarzach wszystkich misiolubów, co potwierdza nasza fotorelacja z tego dnia. Zapraszamy serdecznie do oglądania!
Z misiowym pozdrowieniem, cała brać szkolna! /Joanna Nowak-Rusocka/


Copyright© Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu