Bicie rekordu w liczbie Mikołajów...

18 grudnia 2015 r.

Dnia 18 grudnia 2015 r. klasa II a i III a pod opieką p.Joanny Born-Pilsyk oraz p.Barbary Bryi udała się na bytomski Rynek celem wzięcia udziału w wielkiej akcji bicia rekordu w liczbie Mikołajów.

Uśmiech na twarzach dopisywał wszystkim i najmłodszym, i nieco starszym dzięki licznym konkursom, w których do wygrania były słodkie upominki i kilkadziesiąt żywych choinek. Nad całością czuwały anioły oraz sztab pomocników Mikołaja. Największym zainteresowaniem cieszyła się bajecznie rozświetlona ciężarówka, którą znamy z reklam coca-coli. Nad wszystkimi latał dron, a dokładniej Mikołaj, który robił zdjęcia. Wszystko również rejestrowała telewizja Katowice i TVN.

Prezydent Bytomia Damian Bartyla, był pod wrażeniem mobilizacji, jaką wykazali się bytomianie, bo 3507 świętych Mikołajów pojawiło się na bytomskim Rynku, by pobić ilościowy rekord Polski. I choć niewiele brakowało, by osiągnąć cel - Bytom ustanowił nowy rekord Śląska.

Cieszymy się, że nasz udział, przyczynił się do rekordu i, że mogliśmy się dobrze bawić. A o naszym mieście mówiono pozytywnie w stacjach telewizyjnych. /Joanna Born-Pilsyk/


Copyright© Zespół Szkół nr 1 w Bytomiu