Miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych...

3 grudnia 2015 r.

Już po raz siódmy bytomskie placówki oświatowe zajmujące się edukacją dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wspólnie organizowały obchody Miejskiego Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Razem dla lepszego świata, dla wszystkich". Uroczysty koncert bytomianie mieli okazję zobaczyć się w Centrum Handlowym Agora w dniu 3 grudnia 2015 r. Impreza została objęta patronatem Prezydenta miasta Bytomia. Patronat medialny objęło "Życie Bytomskie".

Uroczystość prowadzoną przez p.Beata Zygmundzik oraz p.Bartosza Noculaka uroczyście rozpoczął zastępca Prezydenta Miasta Bytomia p.Robert Dederko.
Zgromadzona publiczność mogła podziwiać występy artystyczne prezentowane przez uczniów i wychowanków placówek integracyjnych i specjalnych z Bytomia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marcin Broda (klasa 2A) z wierszem w języku angielskim pt.”Cieszę się z tego kim jestem”, uczniowie klasy 2B wraz z Natalią Tomaszewską (klasa 6A) oraz w tańcu "Polonez" uczniowie klas 2B i 3A.

Szczególnie podniosłym momentem tegorocznych obchodów było wręczenie statuetek "Złote skrzydła anioła", którą z rąk p.dyrektor Iwony Wandy Grygiel zasłużenie otrzymała p.Ewa Baranowicz. Nagroda ta jest wyróżnieniem dla osób szczególnie poświęcających się pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Zaproszeni goście, rodzice, dzieci oraz wszyscy odwiedzający w tym dniu Agorę mieli możliwość zapoznania się z ofertą bytomskich przedszkoli i szkół integracyjnych i specjalnych, odwiedzając stoiska przygotowane przez każdą z placówek. /I.Bubalik/


Copyright© Zespół Szkół nr 1 w Bytomiu