"Wer wagt, gewinnt!" - Wir sind DEUTSCHMEISTER

12 maja 2015 r.


12 maja nasze uczennice Victoria Jastrzębska i Kinga Makowiecka wzięły udział w finale Szóstej Edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Niemieckiego DEUTSCHMEISTER. Konkurs ma zasięg wojewódzki, tak więc nasze uczennice walczyły z drużynami z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i Zabrza. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Bytomia.
Trzeba przyznać, że finaliści – dziesięć dwuosobowych drużyn – mieli do wykonania niełatwe zadanie. Przedstawiali różne sytuacje komunikacyjne, czytali o problemach młodzieży szkolnej w Niemczech, układali dialog „W aptece” oraz puzzle przedstawiające Johanna Wolfganga von Goethe, oglądali film, uzupełniali dyktando na podstawie baśni braci Grimm „Die Bremer Stadtmusikanten” („Muzykanci z Bremy”), uzupełniali tekst poprawnymi formami gramatycznymi. Walka o podium była zacięta i wyrównana, ale wszyscy się dobrze bawili, pokazując przy okazji, że nauka języka niemieckiego może być powiązana z dobrą zabawą i przyjemnością.

Na podium stanęły następujące drużyny: Julia Gałczyńska i Patryk Garus z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich (I miejsce), Jessica Sadowska i Jakub Galowy z Gimnazjum STO w Bytomiu (II miejsce) oraz Kinga Makowiecka i Victoria Jastrzębska z Gimnazjum nr 5 w Bytomiu (III miejsce).

/M.Czyż-Przestańska/
Copyright© Gimnazjum nr 5 w Bytomiu