Sukcesy naszych uczniów w I Miejskim Konkursie Plastyczno-Literackim "Bohaterowie - Żołnierze Wyklęci"

27 lutego 2015 r.

27 lutego w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego uczniowie, historycy i mieszkańcy Bytomia wzięli udział w sesji naukowej poświęconej pamięci tych, którzy oddali swoje życie za wolną i niezawisłą Polskę. Sesja była związana z miejskimi obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który przypada na dzień 1 marca. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I a i II a pod opieką p. Dominika Stolki.

Uczestnicy mogli wysłuchać ciekawych wykładów, zobaczyć prezentację o Żołnierzach Wyklętych, a w przerwie obejrzeć wystawę prac plastycznych, literackich oraz fotografii związanych z Żołnierzami Wyklętymi.

Na zakończenie wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów w I Miejskim Konkursie Plastyczno-Literackim upamiętniającym żołnierzy Wojska Polskiego oraz Żołnierzy Wyklętych. Okazało się, że nasi uczniowie odnieśli duży sukces. Jakub Stochła zajął II miejsce w konkursie plastycznym, a Aleksandra Stochła - III miejsce w konkursie literackim. Prace utalentowanego rodzeństwa powstały pod kierunkiem p.Moniki Michalak–Gajdy, p.Joanny Born-Pilsyk oraz p.Dominika Stolki. /Dominik Stolka/


Fotografie pochodzą ze strony www.bytom.pl

Copyright© Gimnazjum nr 5 w Bytomiu