Czas na egzamin...


W lutym oraz marcu uczniowie klasy 2a przystąpili do próbnych egzaminów Goethe Zertifikat B1 oraz Fit in Deutsch 2. Uczniowie choć zestresowani doskonale poradzili sobie z presją czasu oraz zadaniami zawartymi w testach. Najlepsze wyniki osiągnęli Anna Grzesica, Weronika Laszewska, Karolina Widera, Kinga Makowiecka oraz Karol Zakrzewski.

Goethe Zertifikat B1 potwierdza umiejętność posługiwania się językiem niemieckim na poziomie samodzielności i odpowiada trzeciemu poziomowi (B1) na sześciostopniowej skali oceny kompetencji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Chociaż uczniowie uczą się języka niemieckiego dopiero od 1,5 roku, wyniki jakie osiągnęli (najlepsze osoby uzyskały 45 %) są naprawdę zadawalające.

Certyfikat to pierwszy, tak poważny egzamin językowy w życiu naszych gimnazjalistów. Chociaż nie wszyscy byli zadowoleni z wyników i tak możemy im pogratulować zaangażowania w naukę języka niemieckiego. Teraz trzymamy kciuki za postępy w nauce oraz pozytywne wyniki w kolejnych testach.

»»» więcej o certyfikacie...

Copyright© ZSO nr 1 w Bytomiu