Gimnazjum nr 5 najlepsze ze śląskich szkół w ogólnopolskim finale projektu "Odyseja Umysłu"

28-30 marca 2014 r.


Drużyna Odyseuszy z Gimnazjum nr 5, trenowana przez Panią Magdalenę Bober, zaprezentowała się w dniach 29-30 marca w Gdańsku podczas Ogólnopolskiego Finału "Odysei Umysłu". Nasza drużyna to uczniowie klasy IIa - Weronika Laszewska, Karolina Widera, Kinga Makowiecka, Marta Pagór, Martyna Fleischer, Wojciech Nowak oraz Karol Zakrzewski.

W finałowych rozgrywkach wzięło udział 119 drużyn z całej Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Barwne, pomysłowe, dopracowane w każdym szczególe stroje uczestników, scenografia i rekwizyty, zachwyciły nie tylko sędziów. Prezentacje drużyn w pięciu kategoriach odbywały się w pięknym budynku Bałtyckiej Filharmonii, tam też miała miejsce Gala Finałowa, podczas której uczestnicy, z wypiekami na twarzy, czekali na ogłoszenie wyników.

Między kolejnymi punktami programu, nasi Odyseusze wraz z opiekunami, mieli okazję zwiedzić Gdańsk. Wystarczyło przejść przez Zieloną Bramę, żeby znależć się wsród zabytkowych kamieniczek Długiego Targu, podziwiać Dwór Artusa i oddać pokłon Neptunowi - władcy mórz - którego posąg, królujący pośrodku fontanny, można podziwiać już od XVII wieku.

Chwilą, na ktorą wszyscy najbardziej czekali, było ogloszenie wyników - drużyny, ktore zdobyły pierwsze miejsca awansowały na Finały Światowe, które odbędą się w maju w Stanach Zjednoczonych. W tym roku naszej drużynie nie udało się znaleźć w ścisłej czołówce, ale okazało się, że jest ona najlepsza w swojej kategorii na całym Śląsku, a nawet w Polsce południowej - obejmującej rejon eliminacji w Krakowie - czyli województw śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego! GRATULUJEMY SUKCESU i życzymy dużo siły, wytrwałości i kreatywności w podejmowaniu nowych wyzwań w kolejnej edycji "Odysei Umysłu".

Copyright© ZSO nr 1 w Bytomiu